Site icon Články Archaeoservices – archeologická spoločnosť

Prečo by ste svojmu partnerovi nemali povedať o svojom predchádzajúcom vzťahu: vysvetlenie psychológa

Foto: z otvorených zdrojov

S každou potrebou hovoriť o minulosti existuje nejaký nárok

Ľudia v nových vzťahoch často túžia povedať svojmu partnerovi o svojich predchádzajúcich skúsenostiach. Mnohí sa riadia túžbou otvoriť sa svojmu milovanému, aby nič neskrývali. Psychológovia to však neodporúčajú. Psychologička Vitalina Odinskaya o tom hovorila na svojej stránke Instagram.

Keď chceš hovoriť o svojom bývalom

„Na každú potrebu porozprávať sa o minulosti existuje nejaký druh nároku. Kedy vznikajú nároky, keď náš partner neuspokojuje niektorú z našich základných potrieb,“ hovorí odborník.

Túžba spomenúť si na svojich bývalých partnerov a hovoriť o týchto vzťahoch vzniká z nasledujúcich dôvodov:

Čo človek očakáva, keď hovorí o svojom bývalom?

„Dôvodov tejto túžby je viacero a u každého môžu byť iné potreba bezpečnosti,“ – vysvetľuje Odinskaya.

Zdôrazňuje, že nutkanie hovoriť o bývalom partnerovi nastáva vtedy, keď partner skutočne nespĺňa žiadnu z týchto základných potrieb.

„Keďže v podstate vstupujeme do vzťahov, v ktorých chceme dostať to, čo nám v detstve nebolo dané, z toho vyplýva, že chceme, aby nám partner pridal to, čo nám chýba, a tým uzavrel niektoré naše základné potreby a možno aj všetci,“ hovorí psychologička.

Psychologička zároveň podotýka, že tie vákuové diery, ktoré sú v našej psychike od detstva, nedokážu naši partneri zahojiť, pretože majú rovnaké diery.

„Tieto naše potreby, od detstva nenaplnené, sú našou zodpovednosťou, preto, aby ste nechceli rozprávať o svojich doterajších skúsenostiach a nepriniesli partnerovi nepohodlie, najprv si ujasnite, čo vám chýba, akú základnú potrebu chcete. zapamätajte si, že zakaždým, keď to chcete urobiť, spôsobíte partnerovi nepohodlie,“ poznamenáva Odinskaya.

Exit mobile version